Medicatiebeoordeling

Voorwaarden medicatiebeoordeling

Apotheekhoudenden die een opleiding of cursus hebben gevolgd voor het uitvoeren van een medicatiebeoordeling komen in aanmerking voor een overeenkomst.

Voorwaarden opleiding voor medicatiebeoordeling

CZ beschouwt de opleiding als voldoende gekwalificeerd als deze aan de volgende randvoorwaarden voldoet:

  • De opleiding/cursus is specifiek voor openbare apotheekhoudenden

  • De opleiding/cursus richt zich op polyfarmaciepatiënten

  • De opleiding/cursus is ontwikkeld door een erkend opleidingsinstituut

  • De opleiding/cursus is geaccrediteerd bij de KNMP

  • De opleiding/cursus bestaat uit minimaal 6 opleidingsdagen, met minimaal 48 contacturen

  • De opleiding/cursus bestaat minstens uit de volgende onderdelen:
    • klinische uitvoering van het farmacotherapeutische zorgproces

    • uitvoeren van een farmaceutische anamnese

    • gespreksvoering met de huisarts en de patiënt

    • praktijkcasuïstiek

    • cardiovasculair risicomanagement

    • diabetes mellitus

    • astma/COPD

  • Na afronding van de opleiding/cursus ontvangen apotheekhoudenden een diploma of een certificaat dat u kunt overleggen met CZ.

Tot nu toe zijn de PIAF opleiding, de Farmacotherapie Expert opleiding van Service Apotheek Nederland en de Nascholing Medicatiebeoordeling van Stichting Farmaceutisch Onderwijs Limburg als voldoende beoordeeld door CZ.

Wanneer kan een apotheker zonder opleiding een medicatiebeoordeling uitvoeren?

Zonder een opleiding voor het uitvoeren van deze farmaceutische zorgprestatie kunnen geen medicatiebeoordelingen worden gehonoreerd door CZ. Het is in dit geval mogelijk dat u medicatiebeoordelingen voor onze verzekerden uitvoert onder de verantwoordelijkheid van een gecontracteerde apotheekhoudende die hiervoor een opleiding heeft gevolgd. Deze apotheker zal de uitgevoerde medicatiebeoordeling evalueren, beoordelen en de apotheker (zonder additionele scholing voor de medicatieboordeling) tevens voorzien van feedback. De apotheekhoudende met een opleiding fungeert dan als eindverantwoordelijke voor het uitvoeren van een medicatiebeoordeling. Hiervoor gelden de volgende criteria:

  • de eindverantwoordelijke is door CZ gecontracteerd voor het uitvoeren van een medicatiebeoordeling;

  • de eindverantwoordelijke voert een kritische analyse uit van de uitgevoerde medicatiebeoordeling en geeft de apotheker adviezen over de vervolgstappen.

Brief zorgprestatie

Lees hier de brief over zorgprestatie medicatiebeoordeling (PDF, opent in nieuw venster).

Evaluatie medicatiebeoordeling

Evaluatieformulier CZ medicatiebeoordeling (PDF, opent in nieuw venster).

Overeenkomst medicatiebeoordelingen 2012 (verlengde-arm-constructie)

Apotheekhoudenden zonder een door CZ erkende opleiding voor het uitvoeren van deze farmaceutische zorgprestatie kunnen deze medicatiebebeoordelingen uitvoeren onder de verantwoordelijkheid van een gecontracteerde apotheekhoudende die hiervoor wel een aanvullende opleiding heeft gevolgd. De apotheekhoudende met CZ-erkende scholing voor de medicatiebeoordeling fungeert in dat geval als eindverantwoordelijke voor het uitvoeren van een medicatiebeoordeling.

Door middel van dit aanvraagformulier overeenkomst medicatiebeoordelingen 2012 (verlengde-arm-constructie) (PDF, opent in nieuw venster) kunt u aangeven met wie u samenwerkt in het kader van het uitvoeren van medicatiebeoordelingen. Op basis van deze informatie zullen wij u een overeenkomst aanbieden.