Anti-decubitus materialen zijn bedoeld om doorligwonden te behandelen en voorkomen.
U hoeft vooraf geen akkoordverklaring te vragen als het anti-decubitusmateriaal wordt geleverd door een leverancier waarmee CZ afspraken heeft gemaakt over de levering van het materiaal. U moet een medische diagnose hebben van de arts die u behandelt. De arts moet op het voorschrift ook aangeven wat de beperkingen zijn en welke voorziening u nodig hebt.
Hebt u een doorligwond of loopt u het risico decubitus te ontwikkelen en bent u langer dan zes maanden aangewezen op het gebruik van een anti-decubitus zitkussen, matras en overtrek? Dan komt u in aanmerking voor vergoeding van deze materialen. U hebt recht op een antidecubitus matras als u door het gebruik hiervan zelfredzaam blijft en niet opgenomen hoeft te worden in een instelling, of als sprake is van diagnose voor verpleging.
U leent dit zitkussen en matras, ze worden dus niet uw eigendom. Hebt u een hulpmiddel tijdelijk nodig, tot maximaal 26 weken? Het hulpmiddel is dan een voorziening op basis van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). U kunt hiervoor terecht bij het uitleenmagazijn of de thuiszorgwinkel in uw regio. Kijk ook op www.czzorgkantoren.nl. Hier vindt u ook informatie over uitleen van hulpmiddelen.
Als u geen goede anti-decubitusmaterialen meer hebt, kunt u deze laten vervangen. U kunt hiervoor meteen contact opnemen met uw leverancier.
Als u naar een leverancier gaat waar CZ een overeenkomst mee heeft, bent u verzekerd van: