In- en uitvoerapparatuur en computerprogrammatuur

Wat zijn in- en uitvoerapparatuur en computerprogrammatuur?

Het gaat hier om bijvoorbeeld:

  • één-functie bestuurde toetsenborden

  • toetsenborden voor éénhandige bediening

  • vergrote toetsenborden

  • muizen

  • aangepaste printers en plotters

Hoe vraag ik deze apparatuur aan?

Wilt u in aanmerking komen voor vergoeding van deze apparatuur? Vraag dan eerst een akkoordverklaring aan CZ.
U moet een voorschrift van de arts die u behandelt hebben. Ook moet u een een offerte van uw leverancier hebben. Deze moet u opsturen naar CZ. Een uitgebreide motivatie van de ergotherapeut is wenselijk.

Voorwaarden en vergoedingen

Blinden, slechtzienden en licht motorisch gehandicapten voor wie een computer een snellere en efficiëntere manier van werken is, komen voor vergoeding in aanmerking. De computer hardware wordt in hun situatie niet vergoed, maar wel de benodigde aanpassingen en speciale software.

Meer informatie over de zorgaanvraagprocedure, akkoordverklaring en vergoedingen vindt u in het Reglement Hulpmiddelen.

Lenen of eigendom

U krijgt deze hulpmiddelen in bruikleen. Individueel aangepaste hulpmiddelen die niet geschikt zijn om later nog aan iemand anders te verstrekken, worden uw eigendom.

Wat bieden wij u?

Als u naar een leverancier gaat waar CZ een overeenkomst mee heeft, bent u verzekerd van:

  • een kwalitatief goed hulpmiddel. De geleverde hulpmiddelen voldoen aan de geldende kwaliteitseisen;

  • snelle levering: de apparatuur wordt binnen 10 werkdagen geleverd;

  • omruilgarantie van 6 maanden en een kwaliteitsgarantie van 1 jaar;

  • een uitvoerige instructie bij de eerste aflevering door een ervaren en speciaal daartoe opgeleide medewerker van de leverancier.

  • Consument
  • Werkgever
  • Intermediair
  • Zorgaanbieder
  • Zorgverzekering
  • Vergoedingen
  • Zorgadvies
  • Gezondheid
  •